Easter vocabulary

Efektywne wsparcie nauczania angielskiego dla dzieci
Nikomu nie należy tłumaczyć, jak ważny jest język angielski i to, by dziecko zdołało jak najwcześniej uczyć się go w sposób skuteczny. Powstały już ogromne tomy lektur oraz poradników wskazujących na to, jakim sposobem można wspierać własne dziecko w zmaganiach się z obcym językiem. W tym miejscu próbujemy uzbierać w pigułce jedne z najistotniejszych narzędzi, które okazały się skuteczne w nauce języka angielskiego w większości wypadków.

Spring vocabulary

Aktywna nauka języka angielskiego – jak wspomóc potomka?
Najistotniejsze w nauce języka angielskiego w czasie dzieciństwa jest scalenie jej z rozrywką. To daje optymalne rezultaty, przede wszystkim wówczas, gdy taka nauka jest wspomagana przez solidnego korepetytora. Właściwego – to oznacza, kochającego nie tylko język angielski, ale również dzieci, a do tego umiejącego tę wiedzę oraz miłość przekazać.
Poza zatrudnieniem korepetytora można wspomagać dziecko przez zachęcanie go do korzystania z takich pomocy dydaktycznych jak:
•    Flashcards
•    Książeczki interakcyjne
•    Ćwiczeniówki
Jako rodzic, któremu zależy na świetnych umiejętnościach lingwistycznych dziecka, musisz mieć także dostępny umysł na ciągłe poszukiwanie idei, wskazówek, dodatkowych materiałów, jakie będą brzdąca inspirować do pogłębiania nauki, odkrywania oryginalnych słówek. Z w pewnych sytuacjach dziecko samo będzie domagało się pobocznych bodźców, koniec końców pokocha ten drugi język, a owoce tej miłości będą mu wspomagać przez całe życie – od zdobywania trafnych stopni w szkolnej ławie, po pokaźniejsze możliwości w kontekście kariery zawodowej.