zamknięty odrodek dla alkoholików

Początek leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – inaczej alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało końca. Lecz nie powinieneś sam cierpieć. Jest wiele dostępnych metod terapii, które pomogą Tobie w pokonaniu alkoholizmu, by wrócić do zdrowego i pełnego życia.

leczenie alkoholizmu

Rozmaite czynniki, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Są w stanie odegrać znaczącą rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu winno być kontrolowane przez zespół specjalistów leczniczych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie są liczne środowiska leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez profesjonalistów, którzy pomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie pomocy przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą świętować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest procesem
Mniej aniżeli połowa osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób jakie nawracają po pięciu latach trzeźwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego, należy asystować w miejscowych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najlepszy czas na leczenie?
Przed rozpoczęciem leczenia jednostka musi w pierwszej kolejności rozpoznać swój stan i mieć ochotę opuścić napój alkoholowy. Czasami jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny lub też przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Wiąże się to z tym, że bliskie osoby wyrażają trwogi o przesadne picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja pomaga też rozpocząć debatę na temat dostępnych opcji leczenia oraz pomocy.

Nie ma dobrego lub ewentualnie złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednak nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może sprawiać dużo pobocznych kłopotów, takich jak zawiłości zdrowotne, kłopoty finansowe, trudności z relacjami i zakłócenia zawodowe.